شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۰۹:۵۳

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
آموزش لوله بازکنی در خانه
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

آموزش لوله بازکنی در خانه

گرفتگی لوله چیزی است که ممکن است برای هر ساختمانی به وجود بیاید و ساکنین ساختمان را اذیت کند. پیدا نکردن لوله بازکن، هزینه بالا، دردسترس نبودن شرکت لوله بازکنی و دلایل متعددی که باعث می شود استفاده از شرکتهای لوله بازکنی را مشکل کند. در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم چطور خودتان بدون نیاز به لو

گرفتگی لوله چیزی است که ممکن است برای هر ساختمانی به وجود بیاید و ساکنین ساختمان را اذیت کند. پیدا نکردن لوله بازکن، هزینه بالا، دردسترس نبودن شرکت لوله بازکنی و دلایل متعددی که باعث می شود استفاده از شرکتهای لوله بازکنی را مشکل کند. در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم چطور خودتان بدون نیاز به لوله بازکنی مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را حل کنید و هزینه اضافی پرداخت نکنید.

مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب چیز تازه ای نیست و در هر ساختمانی و برای هر فردی رخ می دهد. حتی زمان آن هم مشخص نیست و ممکن است در نیمه شب این اتفاق رخ دهد. گرچه شرکتهای لوله بازکنی بصورت شبانه روزی فعالیت می کنند و حتی در نیمه شب هم آماده باز کردن گرفتگی لوله ها می باشند. همچنین این شرکت ها به صورت فوری نیز خدمت رسانی می کنند و در کمترین زمان خود را به محل می رسانند. برخی نیز لوله بازکنی ارزان انجام می دهند و هزینه کمی دریافت می کنند.

 

خودتان لوله بازکن شوید!

با تمام این اوصاف باز هم در نیمه شب آمادگی برای حضور لوله بازکن در منزل وجود ندارد و راحت تر این است که خودتان گرفتگی لوله را باز کنید. نکته اول و مهمترین نکته پیش گیری است. برای این که به این مشکل دچار نشوید باید از ورود مواد اضافی به داخل لوله فاضلاب جلوگیری کنید. اگر مواد اضافی وارد لوله فاضلاب شوند اندک اندک در داخل لوله جمع می شود و در نهایت لایه ای از مواد اضافی در داخل لوله تشکیل می شود که امکان عبور آب و فاضلاب را از داخل لوله می گیرد.

 

پیش گیری از گرفتگی لوله

پس بهترین راه جلوگیری از ورود مواد اضافی به داخل چاه است. بعد از آن می توان از لوله بازکن های خانگی استفاده کرد. سرکه و نمک، آب جوش، و اسیدهای خانگی که تاحدودی می تواند گرفتگی لوله را باز کند. اگر گرفتگی لوله سخت نباشد یعنی مواد سختی در آن وجود نداشته باشد به راحتی باز می شود. مثلا موادی مانند مو، لجن و ... در داخل لوله باشد می توان با این لوله بازکن ها آن را باز کرد.

 

استفاده از محلول لوله بازکن

اگر لوله بازکن خانگی جوابگو نبود باید از لوله بازکن های شیمیایی استفاده کند. محلول های شیمیایی که مخصوص بازکردن گرفتگی لوله ها تولید شده و داخل آن مواد اسیدی است که باید آن را داخل لوله فاضلاب بریزید و دقایقی منتظر بمانید تا گرفتگی رفع شود. بعد از بازشدن گرفتگی لوله در داخل لوله آب بریزید تا مواد اسیده به وسیله آب شسته شود و چیزی از آن داخل لوله نماند. زیرا این محلول ها اسیدی هستند و در مجاورد لوله باعث خوردگی آن می شود.

 

رفع گرفتگی لوله با شیلنگ و فشار آب

اگر محلول هم کارساز نبود باید با استفاده از فنر لوله بازکن و یا سیخ یا سیم گرفتیگی را باز کنید. معمولا در چنین شرایطی گرفتگی لوله سخت است و با محلول باز نمی شود. اگر فنر لوله بازکن نداشته باشید می توانید از شیلنگ آب استفاده کنید و شیلنگ را به داخل لوله تا جای ممکن فشار دهید و بعد آب را بازکنید تا با فشار آب لوله باز شود. 

 

تماس با شرکت های لوله بازکنی

اگر هیچ یک از این روشها کارساز نبود دیگر کاری از دست شما بر نمی آید و باید با یکی از شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید تا آنها گرفتگی لوله را باز کنند. شرکتهای مختلفی نظیر شرکت خدمات لوله بازکنی ایرانیان در تهران وجود دارد که لوله بازکنی فوری و حرفه ای را انجام می دهند.