آشنایی با سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان
پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

آشنایی با سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان

سیستم لوله کشی فاضلاب به شبکه فاضلاب ساختمان گفته می شود که توسط لوله های فاضلاب به یکدیگر متصل شده اند و شبکه ای را ایجاد کرده و کارایی آن جمع آوری و انتقال فاضلاب از محل های ورودی به مکانی خاص مانند چاه فاضلاب یا تصفیه خانه می باشد. لوله کشی فاضلاب کارایی زیادی در ساختمان دارد و یکی از ارکان آن می باشد.

لوله کشی فاضلاب ساختمان

امروزه تمام ساختمان ها از لوله کشی فاضلاب استفاده می کنند و سیستم لوله کشی فاضلاب نقشی حیاتی در حیات ساختمان دارد زیرا عامل انتقال آب و فاضلاب از داخل ساختمان به بیرون آن می باشد. اهمیت لوله کشی فاضلاب زمانی مشخص می شود که یکی از لوله ها به وسیله گرفتگی خاصی بسته شود و دیگر آب را مکش نکند. در این صورت است که فرد متوجه می شود لوله فاضلاب گرفته است. گرفتگی لوله های فاضلاب زیاد رخ می دهد که علل مختلفی دارد و برای حل آن باید از لوله بازکن ها کمک گرفت.

همه ساختمان ها به یک شبکه داخلی جمع آوری فاضلاب نیاز دارند و این شبکه متشکل از لوله های فاضلاب با اندازه های مختلف است که با به هم متصل شدن آنها شبکه فاضلاب ایجاد می شود که برخی به آن سیستم لوله کشی فاضلاب نیز می گویند که وظیفه آن جمع آوری و انتقال فاضلاب به مکانی دیگر خارج از ساختمان می باشد. در بسیاری از ساختمان ها شبکه فاضلاب ساختمان به چاه فاضلاب منتهی می شود و در برخی دیگر از ساختمان ها به شبکه فاضلاب شهری متصل می باشد.

رعایت نکات فنی لوله کشی 

اندازه لوله ها در شبکه فاضلاب داخلی ساختمان بسیار اهمیت دارد زیرا اندازه نامناسب و کوچک لوله ها می تواند باعث گرفتگی های پی در پی لوله ها شود و نیاز به لوله بازکنی زیادی داشته باشد. باید قطر لوله ها طبق استاندارد لوله کشی فاضلاب تعیین شود تا هنگام استفاده مشکلی از بابت گرفتگی لوله ها بوجود نیاید. لازم است لوله کش نکات فنی لوله کشی را رعایت کند.

کاهش گرفتگی لوله ها با رعایت نکات فنی

همچنین لازم است در استفاده از زانویی و لوله های خمیده نیز صرفه جویی شود و تا حد امکان از این اتصالات استفاده نشود زیرا وجود این اتصالات احتمال گرفتگی لوله ها را افزایش می دهد. علتش هم این است که آشغال ها و اشیاء بزرگ با ورود به داخل لوله به حرکت در می آیند و تا اولین خمیدگی حرکت می کنند اما در زانویی ها به دام می افتند و به خاطر قطر کم لوله در آن قسمت دیگر نمی توانند عبور کنند.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای)

اگر مشکلی در ساختمان خود دارید همین حالا با ما تماس بگیرید

شرکت خدمات فنی ایرانیان (خانه پاک) با بکارگیری تکنسین های حرفه ای و سرویس کاران با تجربه در لوله بازکنی و خدمات فنی ساختمان افتخار دارد بیش از ۱۵ سال در کنار شما همشهریان تهرانی بوده است و هم اکنون آماده خدمت رسانی به تمام مناطق ۲۲ گانه تهران می باشد. لوله بازکنی ارزان با دستگاه مخصوص، تخلیه چاه فوری، نصب توالت و اتصالات آن، تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی و ... برخی از خدمات متنوع ما می باشد.

در صورتی که مشکلی در تاسیسات ساختمان شما بوجود آمده با ما در میان بگذارید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان مشکل شما را نیز حل کنیم.

خدمات ۲۴ ساعته: ۰۹۱۲۸۴۸۶۱۷۰