نکات ایمنی لوله بازکنی کدامند؟
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

نکات ایمنی لوله بازکنی کدامند؟

لوله بازکنی نیز همچون بسیاری از کارهای فنی نکاتی ایمنی دارد که قبل از شروع کار باید آن نکات را رعایت کرد تا عملیات لوله بازکنی به خوبی انجام شود و مشکلی در حین کار بوجود نیاید. لازمه یک لوله بازکنی حرفه ای رعایت نکات ایمنی کار می باشد و در غیر اینصورت کار لوله بازکنی حرفه ای نخواهد بود.

همچنین لوله بازکنی فوری نیز تنها با رعایت این نکات قابل انجام است زیرا با عدم رعایت نکات ایمنی هنگام کار مشکلاتی بوجود می آید که باعث می شود سرعت کار کم شود و دیگر لوله بازکنی فوری انجام نشود. بطور کلی نکاتی وجود دارد که به آن نکات ایمنی لوله بازکنی گفته می شود و رعایت این نکات از جانب تکنسین لوله بازکن لازم است.

انواع گرفتگی لوله های فاضلاب

لوله های فاضلاب انواع مختلفی دارند و هر نوع از لوله ها گرفتگی های مخصوص خود را دارد و در نهایت هر نوع گرفتگی نیز روشهای خاصی برای باز کردن دارد. لذا برای هر نوع گرفتگی باید از روشهای مخصوص خود جهت رفع گرفتگی استفاده کرد. لوله فاضلاب ظرفشویی، لوله کفشوی، لوله فاضلاب حمام، چاه توالت و هر نوع لوله فاضلاب دیگری گرفتگی خاص خود را دارد. 

اما نکات ایمنی لوله بازکنی برای هر نوع لوله بازکنی متفاوت است و ما تمام روشهای لوله بازکنی و نکات ایمنی آنها را ذکر می کنیم. تنها کافیست انواع روشهای لوله بازکنی را بدانید و در کنار آن نکات ایمنی آن را نیز به یاد داشته باشید.

نکات ایمنی استفاده از محلول لوله بازکن

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی یکی از روشهای لوله بازکنی استفاده از محلول شیمیایی می باشد که به خاطر خاصیت اسیدی گرفتگی را باز می کند. این محلول های برای سلامت انسان مضر هستند لذا قبل از استفاده از آن باید نکات ایمنی را انجام داد. به هیچ وجه نباید محلول را بو کرد و یا در محیط های بسته و بدون تهویه از آن استفاده نمود. همچنین از ترکیب کردن چند محلول شیمیایی پرهیز کنید. لازم به ذکر است که این محلول نباید در دسترس کودکان قرار گیرد و از تماس پوست با آن نیز خودداری شود.

نکات ایمنی استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی

گرفتگی های کفشوی ها و توالت را با فنر لوله بازکنی رفع می کنند. اگر از دستگاه فنر لوله بازکنی استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که سرعت دوران این دستگاه ها می تواند باعث پیچ خوردن فنر و برخورد آن با اطراف و یا افراد شود. پس هنگام استفاده از آن دقت کنید و همیشه از سرعت پایین دستگاه استفاده کنید. فنرهای دستی لوله بازکنی نکات فنی خاصی ندارد و می توان بدون مشکل از آن استفاده کرد.

روشهای دیگری برای رفع گرفتگی لوله ها از قبلی چاه بازکن، تلمبه دستی، پودر لوله بازکن، سیخ، فنر دستی لوله بازکن و ... وجود دارد که بی خطر هستند و نکات ایمنی خاصی را ندارند. در استفاده از این نوع لوله بازکن ها می توانید به راحتی مشکل خود را حل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای)

اگر مشکلی در ساختمان خود دارید همین حالا با ما تماس بگیرید

شرکت خدمات فنی ایرانیان (خانه پاک) با بکارگیری تکنسین های حرفه ای و سرویس کاران با تجربه در لوله بازکنی و خدمات فنی ساختمان افتخار دارد بیش از ۱۵ سال در کنار شما همشهریان تهرانی بوده است و هم اکنون آماده خدمت رسانی به تمام مناطق ۲۲ گانه تهران می باشد. لوله بازکنی ارزان با دستگاه مخصوص، تخلیه چاه فوری، نصب توالت و اتصالات آن، تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی و ... برخی از خدمات متنوع ما می باشد.

در صورتی که مشکلی در تاسیسات ساختمان شما بوجود آمده با ما در میان بگذارید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان مشکل شما را نیز حل کنیم.

خدمات ۲۴ ساعته: ۰۹۱۲۸۴۸۶۱۷۰