شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۰۹:۵۳

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
بازکردن گرفتگی لوله با تلمبه یا لوله بازکن دستی
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶

بازکردن گرفتگی لوله با تلمبه یا لوله بازکن دستی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال استفاده از حمام و دستشویی هستید که ناگهان فاضلاب از داخل چاه بالا می آید و به بیرون از چاه می ریزد. تمام ساختمان از فاضلاب پر می شود و همه جا بوی فاضلاب می گیرد. این مشکلی است که ممکن است برای هر چاه فاضلابی پیش بیاید و هیچ ساختمانی از آن در امان نیست. برای ح

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال استفاده از حمام و دستشویی هستید که ناگهان فاضلاب از داخل چاه بالا می آید و به بیرون از چاه می ریزد. تمام ساختمان از فاضلاب پر می شود و همه جا بوی فاضلاب می گیرد. این مشکلی است که ممکن است برای هر چاه فاضلابی پیش بیاید و هیچ ساختمانی از آن در امان نیست. برای حل این مشکل باید با در زمان های مناسب اقدام به تخلیه چاه بنمایید.

اما اگر این اتفاق برای شما رخ داد باید چکار کنید. زمانی که فاضلاب از داخل لوله یا سینک ظرفشویی بالا می آید می توانید با یکی از شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید و از لوله بازکن بخواهید بیاید و گرفتگی لوله را باز کند. اما خودتان نیز می توانید این مشکل را حل کنید. اگر در خانه لوله بازکن دستی داشته باشید می توانید گرفتگی لوله را خودتان باز کنید.

 

لوله بازکنی در منزل

اگر در منزل محلول لوله بازکن داشته باشید می توانید با استفاده از آن محلول اقدام به بازکردن لوله نمایید. کافیست محلول را در داخل لوله فاضلاب بریزید و منتظر بمانید که محلول به انتهای لوله نفوذ کند و گرفتگی را رفع نماید. زمان مورد نیاز برای باز شدن لوله ده الی پانزده دقیقه می باشد.و بعد از آن کافیست آب را داخل لوله بریزید تا باقیمانده محلول شسته شود و چیزی از آن داخل لوله باقی نماند. همچنین این کار باعث می شود تا بقایای مواد اضافی داخل لوله نیز از آن خارج شوند.

 

استفاده از لوله تلمبه یا همان چاه بازکن

البته چنته های قدیمی نیز می تواند تاحدودی کارساز باشد البته اگر توانستید یکی از آنها را پیدا کنید. چنته پودر لوله بازکن است که آن را داخل لوله می ریزند و مقداری آب نیز روی آن می ریزند و محلول لوله بازکن حاضر می شود.

روش دیگر برای این کار استفاده از تلمبه لوله بازکن است که برخی به آن لوله بازکن دستی نیز می گویند که یک سری پلاستیکی دارد و یک دسته روی آن نصب شده است. برخی آن را چاه بازکن می نامند و از آن برای رفع گرفتگی لوله استفاده می کنند. کاربرد اصلی آن برای بازکردن گرفتگی سینک ظرفشویی و کفشوی ساختمان است.

 

بازکردن لوله فاضلاب سینک ظرفشویی

تلمبه لوله بازکن ابزار مناسب و کارراه اندازی است که در مواقع ضروری کمک کاری برای بازکردن گرفتگی لوله ها می شود و به راحتی گرفتگی داخل لوله ها را رفع می نماید. اگر مشکل در لوله فاضلاب سینک ظرفشویی است می توانید اتصالات آن را از زیر ظرفشویی باز کنید و مواد اضافی داخل آن را تخلیه نمایید. این کار نیز تاثیر زیادی در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب دارد.