نحوه نصب توالت ایرانی
یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴

نحوه نصب توالت ایرانی

شاید بخواهید روش نصب توالت ایرانی را بیاموزید و بدانید چطور سنگ توالت ایرانی را نصب می کنند. اگر اینطور است این مطلب را تا انتها بخوانید زیرا ما می خواهیم روش نصب توالت فرنگی را برای شما توضیح دهیم. توالت های مختلفی در دنیا وجود دارد که یکی از آنها توالت شرقی یا توالت ایرانی است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید بخواهید روش نصب توالت ایرانی را بیاموزید و بدانید چطور سنگ توالت ایرانی را نصب می کنند. اگر اینطور است این مطلب را تا انتها بخوانید زیرا ما می خواهیم روش نصب توالت فرنگی را برای شما توضیح دهیم. توالت های مختلفی در دنیا وجود دارد که یکی از آنها توالت شرقی یا توالت ایرانی است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. توالت ایرانی توالتی است که در آن یک گودی به نام کاسه توالت وجود دارد و فرد برای استفاده از آن بصورت چمباتمه روی آن می نشیند.

اتاقک توالت ایرانی

قبل از نصب توالت باید اتاقک توالت یا سرویس بهداشتی حاضر شده باشد. به این صورت که اتاقکی در ابعاد حداقل یک متر و ارتفاع حداقل دو متر که دیواره آن تا دو متر کاشی شده باشد و کف آن نیز باید دارای عایق یا ایزوگام باشد. در این صورت اتاقک توالت حاضر است و می توان عملیات نصب توالت ایرانی را آغاز کرد. سنگ توالت در اندازه های مختلفی وجود دارد که کوچک آن مخصوص توالت های ساده و کم استفاده و بزرگ آن برای توالت های عمومی و پر استفاده می باشد.

نکات مهم نصب کاسه توالت ایرانی

برای نصب کاسه توالت باید به چند نکته دقت کرد. کاسه توالت باید متناسب با استفاده از توالت باشد یعنی اگر توالت پر استفاده می باشد نباید از کاسه های کوچک و کم عمق استفاده کرد. اتاقک توالت باید اندازه مناسبی داشته باشد تا فرد بصورت نشسته در آن راحت باشد. پشت و روی کاسه توالت نباید موازی با قبله باشد ( رو یا پشت به قبله نباشد). کف توالت باید هم سطح یا پایین تر از جا پای سنگ توالت باشد.

فاصله لوله سنگ توالت از اطراف باید مناسب باشد. یعنی سنگ توالت در وسط اتاقک باشد و فرد هنگام نشستن با دیوار برخورد نکند. همچنین لوله آب باید در مکان مناسبی روی دیوار نصب شود تا دسترسی به آن آسان باشد. اگر توالت عمومی می باشد لازم است از فلاش تانک در آن استفاده کرد.

پس از رعایت این نکات چالی مناسب برای نصب کاسه توالت را حاضر کنید و سنگ توالت را درون آن قرار دهید بطوری که دهانه آن به لوله فاضلاب و سیفون وصل شود. سپس زیر آن را با ملات پر کنید تا در مکان خود ثابت شود.