چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۱۰:۵۴

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
بهترین راه باز کردن گرفتگی لوله
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴

بهترین راه باز کردن گرفتگی لوله

به گزارش خانه پاک بیشتر مواقع راه آب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته میشه و آب خوب رد نمیشه  و باعث ناراحتی خانم خانه می شود. این اشکال مخصوصن در منازل قدیمی ساز بیشتر به چشم میخورد هر از گاهی باید با سیفون تلمبه بزنین یا از مواد باز کننده لوله مثل چانته یا اسید استفاده کنین تا راه آب باز بشه ! ام

به گزارش خانه پاک

بیشتر مواقع راه آب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته میشه و آب خوب رد نمیشه  و باعث ناراحتی خانم خانه می شود. این اشکال مخصوصن در منازل قدیمی ساز بیشتر به چشم میخورد هر از گاهی باید با سیفون تلمبه بزنین یا از مواد باز کننده لوله مثل چانته یا اسید استفاده کنین تا راه آب باز بشه ! اما اشکال اینجاست که استفاده از این مواد خودش باعث دردسر میشه . چون اسید و چانته یا همون سود سوزآور جدار لوله ها رو به اصطلاح میخورن یا سوراخشون میکنن . کافیه لوله فاضلاب کمی کهنه باشه یا دچار پوسیدگی کمی باشه تا با ریختن این مواد لوله سوراخ بشه و فاجعه به بار بیاد !!!!

ساده ترین و مطمئن ترین و بی خطرترین راه , استفاده از لوله باز کن ها مثل دستگاه فنر زنی صنعتی  هست . لوله کش ها  از این وسیله پیشرفته استفاده میکنن که دارای سر نیزه های مختلف برای کاربرد های متفاوت می باشد.

" دلیل گرفتگی لوله ها جمع شدن مو در داخل لوله و داخل سیفون و جرم گرفتن اونهاست که مانع عبور آب میشه . معمولا هم جرم چربی دور موها گرفته میشه و این کار رو سود سوزآور یا چانته هم انجام میدن که خورنده چربی هستن و یا اسید . اما متاسفانه این مواد به لوله های فاضل آب و سیفون ها مخصوصن در ساختمانهای قدیمی که اغلب از جنس چدن هستن , و نه پلاستیک , آسیب میرسونن و باعث پوسیدگی و سوراخ شدنشون میشن , هر چند این روش برای گرفتگی های معمولی کاربرد داره نه گرفتگی های شدید که حتا یک قطره آب هم رد نمیشه از چاهک و یا وقتی جسم خارجی راه آب رو گرفته باشه , که در اون صورت فقط و فقط باید رفت سراغ لوله کش "