نکات فنی نصب سنگ توالت ایرانی
دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴

نکات فنی نصب سنگ توالت ایرانی

توالت شرقی یا همان توالت ایرانی توالت رایج در ایران می باشد که در همه ساختمان ها وجود دارد. سرویس بهداشتی و توالت در تمام ساختمان ها وجود دارد و جزء لاینفک ساختمان ها می باشد. پس هنگام ساخت آن باید نکاتی را رعایت کرد تا ساخت آن اصولی انجام شود.

رعایت نکات فنی جهت نصب اصولی کاسه توالت لازم است. از این جهت که توالت یکی از پر استفاده ترین بخش های ساختمان می باشد و باید نکات فنی و استاندارد در آن رعایت شود. علاوه بر ساخت توالت، نصب کاسه توالت هم نکاتی دارد که باید اجرا شوند. هنگام نصب سنگ توالت باید مواردی را در نظر گرفت تا نتیجه کار مناسب و قابل استفاده باشد. در این مطلب برخی از نکات فنی نصب کاسه توالت را بیان خواهیم کرد. 

نکات فنی نصب کاسه توالت

به علت اهمیت زیاد سنگ توالت لازم است جنس آن نیز مهم تلقی می شود. پس جنس سنگ توالت باید چینی دارای لعاب باشد. این نوع سنگ های توالت در تمام فروشگاههای ساختمانی موجود است. همچنین اندازه سنگ توالت نیز مهم است. برخی از کاسه های توالت کوچک هستند که تنها برای ساختمان هایی با جمعیت کم مناسب است. در مکان های عمومی و پرجمعیت باید از کاسه توالت بزرگ استفاده شود.

جهت نصب کاسه توالت باید زیر آن کاملا صاف باشد تا در نتیجه آن کاسه توالت نیز صاف نصب شود. سطح کاسه توالت نیز باید برابر با سطح توالت باشد. یعنی نه بالاتر و نه پایین تر باشد. جلو و پشت سنگ توالت نباید در جهت قبله باشد و همچنین باید با دیوارها فاصله داشته باشد. همچنین عایقکاری کف توالت یعنی زیر توالت جهت جلوگیری از نفوذ آب و ایجاد نم و رطوبت بسیار ضروری است.