از بین بردن مگس فاضلاب موجود در توالت
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴

از بین بردن مگس فاضلاب موجود در توالت

یکی از حشرات موجود در فاضلاب مگس فاضلاب می باشد که معمولا در توالت ها و مکانهای مرتبط با فاضلاب وجود دارند و در صورت عدم مبارزه با آنها تولید مثل کرده و تعدادشان بیشتر می شود. مگس فاضلاب گونه ای از مگس های می باشد که رنگ آن قهوه ای یا مشکی می باشد و معمولا در محیط های فاضلابی زندگی می کند. 

مگس فاضلاب چیست؟

مگس فاضلاب معمولا روی فاضلاب و فضولات تغذیه می کند و برای استراحتروی اشیاء نزدیک به فاضلاب می نشیند که در این حالت بالهای آن مانند مثلث می باشد. اگر با این مگس ها سروکار داشته باشید متوجه می شوید که هر چه از این مگس ها می کشید باز هم تولید می شوند و انگار تمام شدنی نیستند. حتی در بعضی موارد حشره کش های مخصوص مگس هم در آنها بی اثر بوده و تعداد آنها هیچ تغییر نکرده است.

مگس فاضلاب در کجا زندگی می کند؟

این مگس ها معمولا در توالت و فاضلاب دیده می شوند که محل زندگی آنها در همانجا می باشد که برای استراحت و امور دیگر کمی از آن دور می شوند. مگس های فاضلاب در محیط های مرطوب تخم ریزی می کنند و بعد از دو روز نوزادان آنها از تخم بیرون می آیند. شاید همین سرعت عمل آنها عامل اصلی ریشه کن نشدن آنها باشد.

روشهای از بین بردن مگس فاضلاب

برای از بین بردن مگس فاضلاب لازم است منشا اصلی تولید آنها را پیدا کرد. اگر در توالت زاد ولد می کنند باید آنها را کشت و تخم هایشان را نیز از بین برد و اگر از چاه فاضلاب بیرون می آیند باید محل خروج آنها را بست تا دیگر نتوانند از چاه خارج شوند یا باید به نوعی گاز حشره کش را به داخل چاه فاضلاب رساند تا آنها را از بین ببرد. همچنین می توان مقداری آب داغ نیز داخل سیفون توالت ریخت تا این آب داغ مگس ها را بکشد.

ریشه کن کردن مگس توالت

اگر فکر می کنید آنها در توالت تخم ریزی کرده اند می توانید با استفاده از سم های مخصوص دیواره های توالت را سمپاشی کرده و سپس محیط را شستشو نمایید تا تخم های باقی مانده از بین بروند. همچنین پیف پاف های مخصوص مگس می تواند تا حد خوبی در از بین بردن آنها مفید باید اما باید توجه داشت که این مورد تنها زمانی موثر است که منشا آنها را پیدا کرده باشید.