چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۰۹:۵۸

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
روشهای جلوگیری از گرفتگی چاه توالت
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

روشهای جلوگیری از گرفتگی چاه توالت

قطعا دیده اید که در برخی موارد چاه توالت دچار گرفتگی می شود و آب و فاضلاب درون لوله و درون سنگ توالت انباشته می شود و پایین نمی رود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید اقداماتی انجام داد تا چاه توالت دچار گرفتگی نشود و فاضلاب درون آن باقی نماند. همچنین روشهایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان گ

قطعا دیده اید که در برخی موارد چاه توالت دچار گرفتگی می شود و آب و فاضلاب درون لوله و درون سنگ توالت انباشته می شود و پایین نمی رود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید اقداماتی انجام داد تا چاه توالت دچار گرفتگی نشود و فاضلاب درون آن باقی نماند. همچنین روشهایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان گرفتگی لوله فاضلاب توالت را رفع کرد.

 

گرفتگی لوله فاضلاب توالت

این مشکل تنها برای ساختمانهایی که دارای چاه فاضلاب هستند نیست بلکه ساختمان هایی که به شبکه فاضلاب شهری نیز متصل می باشند این مشکل را دارند و در بعضی موارد چاه توالت آنها دچار گرفتگی می شود. چاه سرویس بهداشتی یا همان توالت به لوله فاضلاب توالت گفته می شود که فاضلاب از داخل آن به چاه فاضلاب منتقل می شود. در پایین لوله فاضلاب توالت لوله ای خمیده وجود دارد که به آن شترگلو یا به اصطلاح سیفون می گویند. سیفون توالت از بالا آمدن بوی فاضلاب جلوگیری می کند.

 

حل مشکل گرفتگی چاه توالت

زمانی که مشاهده می شود چاه توالت بالا آمده و سنگ توالت پر از فاضلاب شده تصور می شود چاه فاضلاب پرشده و باید اقدام به تخلیه چاه نمود اما در اکثر موارد مشکل چیز دیگری است و با تخلیه چاه حل نمی شود. در واقع مشکل بالا آمدن فاضلاب از چاه توالت پرشدن چاه فاضلاب نیست بلکه گرفتگی لوله فاضلاب توالت می باشد. یعنی در داخل لوله فاضلاب توالت و یا در سیفون توالت چیزی گرفتگی ایجاد کرده و اجازه عبور آب و فاضلاب را نمی دهد. آن چیز می توان فضولات، شی اضافی و یا هر چیزی باشد.

برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب توالت و پرشدن چاه توالت باید به نکاتی دقت کنید تا از پرشدن چاه توالت جلوگیری کنید. این نکات اهمیت بسیاری دارند و اگر به دقت انجام نشوند منجر به گرفتگی چاه توالت و نیاز به لوله بازکنی می شود.

 

لوله فاضلاب توالت دچار گرفتگی می شود

بعضا دیده می شود افراد هر چیزی را در داخل چاه توالت می اندازند. اشغال، دستمال، و اشیاء ریز که هر یک از اینها می تواند در داخل سیفون توالت گیر کند و جلوی عبور فاضلاب را بگیرد. گرچه لوله فاضلاب توالت بزرگ است اما اشیاء درشت می تواند در آن گرفتگی ایجاد کنند. باید دقت کنید که اشیاء اضافی را داخل چاه توالت نیاندازید. نکته مهم دیگر این است که بعد از استفاده از توالت باید سیفون آن را بکشید یا مقداری آب در داخل چاه توالت بریزید تا فضولات درون سیفون به داخل چاه منتقل شوند. 

 

بیرون آوردند اشیا از داخل چاه توالت

اگر گوشی شما در داخل توالت افتاد حتما آن را از داخل لوله فاضلاب بیرون آورید. اگر گوشی برایتان مهم نیست چاه توالت برایتان مهم باشد چرا که این گوشی در لوله گرفتگی ایجاد کرده و در آینده لوله توالت مسدود می شود و فاضلاب درون آن جمع خواهد شد. اگر خودتان توانایی انجام آن را ندارید از شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چا کمک بگیرید.

توضیحات فوق مربوط به هر دو نوع توالت یعنی توالت ایرانی و توالت فرنگی بود و هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد بلکه در توالت فرنگی باید دقت بیشتری داشت چون لوله فاضلاب آن کوچک تر است و راحت تر دچار گرفتگی می شود.