علت اصلی گرفتگی سینک ظرفشویی چیست؟
یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴

علت اصلی گرفتگی سینک ظرفشویی چیست؟

لوله فاضلاب سینک ظرفشویی همچون دیگر لوله ها دچار گرفتگی می شود و در صورت ایجاد گرفتگی نیاز به لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله دارد. بطور کلی لوله های فاضلاب به دلایل مختلفی دچار گرفتگی می شوند که برخی از این دلایل مشخص است و با جلوگیری از آنها می توان جلوی گرفتگی لوله را گرفت.

لوله فاضلاب سینک ظرفشویی همچون دیگر لوله ها دچار گرفتگی می شود و در صورت ایجاد گرفتگی نیاز به لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله دارد. بطور کلی لوله های فاضلاب به دلایل مختلفی دچار گرفتگی می شوند که برخی از این دلایل مشخص است و با جلوگیری از آنها می توان جلوی گرفتگی لوله را گرفت. سینک ظرفشویی و لوله فاضلاب آن نیز از این قانون مستثنی نیست و به دلایلی دچار گرفتگی می شود.

گرفتگی لوله های فاضلاب

لوله های فاضلاب به خاطر قطر کمی که دارند دچار گرفتگی می شوند و زمانی که گرفتگی در آنها ایجاد شود دیگر آب و فاضلاب از داخل آنها پایین نخواهد رفت و آب داخل سینک باقی می ماند. تازه این زمان است که فرد به فکر حل مشکل می افتد و به هر روشی قصد دارد گرفتگی لوله را رفع کند اما دیگر دیر شده و تنها کاری که می تواند بکند رفع گرفتگی لوله یا همان لوله بازکنی می باشد.

گرفتگی سینک ظرفشویی

علل مختلفی برای ایجاد گرفتگی در داخل لوله فاضلاب سینک ذکر شده است که اصلی ترین آن ورود مواد اضافی به داخل لوله فاضلاب می باشد. سینک ظرفشویی محل تجمع روغن، چربی، برنج، تفاله چای، باقی مانده غذاها، نان، مو، آشغال، پوست میوه و ... می باشد که ورود مقدار کمی از هر یک از این مواد به داخل فاضلاب سینک می تواند باعث گرفتگی شود.

به این صورت که روغن و چربی ها داخل لوله رسوب می کنند و حالت چسبندگی ایجاد می کنند. پس از آن آشغال های دیگر به چربی های کنار لوله می چسبند و مسیر لوله را مسدود می کنند. به همین صورت ادامه می یابد تا این که در نهایت لایه ای قطور در دیواره لوله ایجاد می شود و دیگر اجازه عبور آب را نمی دهد که در این صورت مشاهده می شود که ظرفشویی گرفته است.

جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی

پس مشخص شد که لوله فاضلاب چطور دچار گرفتگی می شود و مشخص است که برای جلوگیری از گرفتگی آن تنها کار لازم و در عین حال ساده این است که از ورود آشغال به داخل لوله جلوگیری شود. یعنی تنها با همین کار ساده می توان جلوی گرفتگی لوله را گرفت. انجام این کار هم ساده است. تنها با استفاده از صافی های مخصوص سینک می توانید جلوی ورود آشغال به داخل فاضلاب سینک را بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۷ از ۵ از مجموع ۳ رای)

اگر مشکلی در ساختمان خود دارید همین حالا با ما تماس بگیرید

شرکت خدمات فنی ایرانیان (خانه پاک) با بکارگیری تکنسین های حرفه ای و سرویس کاران با تجربه در لوله بازکنی و خدمات فنی ساختمان افتخار دارد بیش از ۱۵ سال در کنار شما همشهریان تهرانی بوده است و هم اکنون آماده خدمت رسانی به تمام مناطق ۲۲ گانه تهران می باشد. لوله بازکنی ارزان با دستگاه مخصوص، تخلیه چاه فوری، نصب توالت و اتصالات آن، تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی و ... برخی از خدمات متنوع ما می باشد.

در صورتی که مشکلی در تاسیسات ساختمان شما بوجود آمده با ما در میان بگذارید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان مشکل شما را نیز حل کنیم.

خدمات ۲۴ ساعته: ۰۹۱۲۸۴۸۶۱۷۰