جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۲۰:۰۷

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
لوله بازکنی با دستگاه فنر لوله بازکن
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

لوله بازکنی با دستگاه فنر لوله بازکن

گرفتگی لوله فاضلاب برای هر لوله فاضلابی پیش می آید و اگر این گرفتگی رفع نشود و در لوله بماند منجر به گرفتگی دائمی لوله خواهد شد و دیگر برای باز کردن آن باید ساختمان را تخریب کرد و لوله را باز کرد. برای بازکردن گرفتگی لوله ها از لوله بازکن ها متخلفی استفاده می شود که یکی از آنها دستگاه فنر لوله بازکن

گرفتگی لوله فاضلاب برای هر لوله فاضلابی پیش می آید و اگر این گرفتگی رفع نشود و در لوله بماند منجر به گرفتگی دائمی لوله خواهد شد و دیگر برای باز کردن آن باید ساختمان را تخریب کرد و لوله را باز کرد. برای بازکردن گرفتگی لوله ها از لوله بازکن ها متخلفی استفاده می شود که یکی از آنها دستگاه فنر لوله بازکن است که به راحتی گرفتگی های سخت داخل لوله را باز می کند.

دستگاه فنر لوله بازکن همانطور که از نامش مشخص است فنری است بلند که آن را سر دریل می بندند و آن را داخل لوله فاضلاب فرو می کنند. با دوران دریل و فنر لوله بازکن سر فنر به گرفتگی لوله برخورد می کند و باعث بازشدن لوله می شود. این نوع لوله بازکن برای رفع گرفتگی های سخت در لوله فاضلاب بسیار مناسب است و به راحتی این نوع گرفتگی های لوله را رفع می کند.

 

استفاده از فنر لوله بازکن برای رفع گرفتگی لوله

استفاده از فنر لوله بازکن توسط شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه بسیار مرسوم است و اکثر این شرکت ها برای رفع گرفتگی های سخت از این نوع لوله بازکن استفاده می کنند. همچنین فنر لوله بازکن به اتکاء سرفنر خود گرفتگی لوله را باز می کند. اگر گرفتگی عادی باشد به راحتی بدون سرفنر باز می شود اما اگر گرفتگی سخت باشد باید از سرفنرهای مخصوص گرفتگی های سخت استفاده شود. به عنوان مثال اگر گرفتگی ناشی از ورود سنگ و آجر و سیمان به داخل لوله باشد باید از سرفنرهای قوی برای لوله بازکنی استفاده کرد تا این سرفنر در برخورد با سنگ و آجر آنها را خرد کند و گرفتگی لوله را رفع نماید.

 

دستگاه فنر لوله بازکن حرفه ای

دستگاه های دیگری نیز برای رفع گرفتگی لوله وجود دارد. دستگاه تراکم هوا، لوله بازکن های شیمیایی و محلول لوله بازکن. البته لوله بازکن های خانگی هم در مواردی می توانند کارساز باشند و مشکل شما را حل کنند. برخی از لوله بازکن ها اما دستگاه فنر لوله بازکن را حرفه ای کرده اند. دستگاه فنر لوله بازکن حرفه ای دیگر از دریل استفاده نمی کند و به جای آن موتوری مخصوص در آن تعبیه شده فنر لوله بازکن به انتهای آن وصل شده است.

نکته مهم در استفاده از شرکتهای لوله بازکنی این است که هر فردی که یک دستگاه لوله بازکن و یا یک دبه محلول لوله بازکنی به همراه دارد لوله بازکن نیست و ممکن است شیادی باشد در لباس لوله بازکن. چه بسیار سوداگرانی که با این لباس وارد منازل می شود و بعد از ور رفتن با لوله فاضلاب هزینه های گزافی را از صاحب خانه طلب کرده اند.