رفع نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه

رفع نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه

یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی‌ترین مشکلات مالکین ساختمان است و همه به دنبال راهی جهت رفع نم و رطوبت ساختمان هستند. اگر شما با شرکت خدمات فنی ایرانیان تماس بگیرید در کمترین زمان مشکل نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه رفع می کند.سوال اکثر مالکان ساختمان این است که چگونه نم و رطوبت ساختمان را از رفع کنیم؟ برای پی بردن به این موضوع ادامه مطلب را بخوانید.اگر می خواهید مشکل نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه رفع شود با شرکت خدمات فنی ایرانیان تماس بگیرید.

معمولا سقف و دیوارهای ساختمان طوری ساخته می‌شود که از نفوذ آب و رطوبت و به داخل ساختمان جلوگیری شود و نیازی به رفع نم وجود نداشته باشد. زیرا رطوبت و نم خسارات جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد می‌کند و مشکلات زیادی را برای مالک ساختمان به دنبال خواهد داشت. در ادامه می‌خواهیم انواع نم‌ها و روش های پیشگیری از آنها (رفع نم) را توضیح دهیم. اگر می‌خواهید روش رفع نم و رطوبت ساختمان را بیاموزید کافیست با شرکت خدمات فنی ایرانیان تماس بگیرید.

یکی از مشکلات هر ساختمان، نم کشیدن دیوارها، رفع نم، از بین بردن نم و رطوبت و به مرور تخریب شدن آنهاست. شرکت خدمات فنی ایرانیان با تجربه فراوان با کمترین تخریب مشکل نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه رفع می کند. رفع نم و رطوبت ساختمان یکی از مشکلات رایج در بحث ساختمان می باشد که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. نم کشیدن دیوارها و سقف ساختمان چیز جدیدی نست و ممکن است برای هر ساختمانی بوجود آید. سقف ساختمان، دیوارها، توالت و حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و گلخانه عمده ترین بخش های ساختمان هستند که دچار نم می شوند. در حقیقت مکانهایی دچار نم می شوند که رطوبت زیادی در آنجا وجود داشته باشد و یا این که آب با آنها در تماس باشد.

نم کشیدن دیوارهای ساختمان

نم و رطوبت ساختمان یکی از مشکلات رایج در ساختمان های قدیمی و بعضا غیرقدیمی می باشد که ساکنین آن را نگران می کند. نم کشیدن دیوارهای ساختمان و وجود رطوبت در آن حاکی از ترکیدگی لوله آب و یا نشت آب از بخش هایی از ساختمان می باشد که حتما باید بررسی شده و جلوی آن گرفته شود. در غیر این صورت نم روز به روز بیشتر می شود و در نهایت باعث تخریب بخشی از ساختمان خواهد شد. پس بهتر است از ابتدا که نم را در روی دیوار یا سقف مشاهده کردید به فکر راه چاره باشید.

حال سوال این است که چطور باید این مشکل را حل کرد و اصلا برای رفع نم و رطوبت ساختمان باید چه کاری را انجام داد. در این مطلب قصد داریم به این موضوع مهم یعنی رفع رطوبت و نم دیوارها بپردازیم. همچنین در اینجا روشهای پیشگیری از نم کشیدن ساختمان را هم به شما آموزش خواهیم داد.

چه عواملی باعث نم کشیدن ساختمان می شوند؟

ایجاد نم در ساختمان ممکن است بر اثر دو عامل باشد. یکی عامل فنی و دیگری عامل انسانی. عامل فنی به این معنا که مشکلی در بخش های فنی ساختمان وجود داشته باشد و این مشکل باعث ایجاد نم در ساختمان شود. نم کشیدن ساختمان بر اثر عامل فنی می تواند دلایل متعددی داشته باشد که عمده ترین آنها نشتی آب به علت ترکیدگی لوله یا خرابی سیستم لوله کشی ساختمان، نفوذ آب از سقف به خاطر عایق کاری نامناسب، ماندن طولانی مدت آب در یک محل، وجود درز در بین کاشی و سرامیک ها و نفوذ آب به داخل می باشد. برای حل این مشکل باید مشکل فنی در ساختمان را پیدا کرد و در صدد حل آن برآمد.

اما عامل دیگر در مورد ایجاد نم در ساختمان عامل انسانی است. به این معنی که افراد و انسان های ساکن در ساختمان اموری را انجام می دهند که باعث ایجاد رطوبت در ساختمان می شود. در ادامه به بررسی عوامل انسانی ایجاد رطوبت در ساختمان اشاره خواهیم کرد.

شست و شوی دیوارها باعث ایجاد نم و رطوبت

اولین و مهمترین نکته در مورد پیشگیری از نم کشیدن دیوار و سقف ساختمان عدم شستشوی دیوارها می باشد. برخی افراد وسوای یا حساس نسبت به کثیفی به طور مداوم یا مقطعی اقدام به شستن دیوارهای ساختمان می کنند و بعضا از مواد شوینده نیز استفاده می کنند که باعث از بین رفتن رنگ دیوار ها می شود  که این کار اشتباه است و باعث ایجاد نم در ساختمان می شود. اگر دیوارها دارای رنگ روغنی می باشند می توان آنها را در فواصل طولانی شست اما اگر دیوارهای ساختمان رنگ نشده بنابراین نباید اقدام به شستن آنها کرد. جنس دیوارها از گج و آجر است و با شستشوی قطعا آب به داخل آنها نفوذ می کند و باعث نم گرفتن دیوار می شود.

حتی در بعضی مواقع مشکل رطوبت و نم ساختمان از سیستم لوله کشی و تاسیسات ساختمان است. در موارد زیادی وجود نقص در تاسیسات لوله کشی ساختمان باعث به وجود آمدن رطوبت و نم بوده است. اگر مشکل این باشد باید آن را حل کرد. اشکال در سیستم لوله کشی فاضلاب منزل، اشکال در کارگذاشتن روشویی، نقص در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام، سیفون تخلیه فاضلاب لباسشویی،سینک ظرفشویی، سیستم تخلیه توالت و اشکال مختلف دیگر که ممکن است در هر جایی از تاسیسات ساختمان به وجود آمده باشد. با پیدا کردن مشکل می‌توان اقدام به رفع نم نمود. رفع نم و رطوبت ساختمان باید پس از رفع نشتی لوله باشد.شما با تماس به شرکت خدمات فنی ایرانیان می توانید مشکل سیستم لوله کشی و تاسیسات ساختمان شما را رفع کند.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۹ از ۵ از مجموع ۲۴ رای)