نجات کودک گرفتار در چاه 160 متری پس از 8ساعت
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

نجات کودک گرفتار در چاه 160 متری پس از 8ساعت

کرج- ایرنا- کودک چهار ساله ای که در چاه متروکه به عمق 160 متر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز سقوط کرده بود، با تلاش آتش نشانان کرج به طور معجزه آسا از مرگ نجات یافت.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی کرج روز یکشنبه در تشریح این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: طبق تحقیقات، این کودک حدود ساعت هشت صبح امروز حین بازی در اطراف خانه واقع در روستای کهریزک شهرستان ساوجبلاغ به درون این چاه سقوط کرد.

سیدجواد موسوی ادامه داد: آتش نشانان بخش چهارباغ استان البرز لحظاتی پس از حادثه در محل حضور می یابند اما تلاش های آنان برای خارج کردن این کودک از درون چاه نتیجه نمی دهد که در ساعت 11:30 دقیقه امروز موضوع به آتش نشانی کرج گزارش می شود.

موسوی گفت : 12 تن از نیروهای مجرب و مدیران فنی و عملیاتی آتش نشانی کرج به همراه سه دستگاه خودرو امدادی و تجهیزات فنی به محل حادثه اعزام شدند که با استفاده از تجهیزات فنی و با روش های خاص توانستند این کودک خردسال را که حدود هشت ساعت در عمق 100 متری دهانه چاه گرفتار شده بود، نجات دهند.

وی بیان داشت: وجود لوله فلزی به قطر 30 سانتی متردر میانه چاه موجب شد تا این کودک به عمق چاه سقوط نکند که درغیراین صورت به علت وجود لجن و آب در ته چاه احتمال مرگ او زیاد بود.

موسوی بدون اشاره به نام این کودک، افزود: چاه مذکور در گذشته برای تامین آب حفاری شده

بود و به علت پایین رفتن سطح آب آن بدون ایمن سازی و انسداد رها شد که امروز به این حادثه انجامید.

نجات کودک خردسال توسط آتش نشانان کرج پس از هشت ساعت به نگرانی خانواده و روستاییان منطقه کهریزک خاتمه داد. این کودک برای اطمینان از سلامت کامل به مراکز درمانی انتقال یافت.

منبع: خبر گزاری جمهوری اسلامی