شهروندان البرز حداقل 10 درصد از مصارف آب را كم كنند
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

شهروندان البرز حداقل 10 درصد از مصارف آب را كم كنند

مدير عامل آبفاي البرز، هشدار داد، اگر شهروندان نسبت به رعايت حداقل 10 درصد مصرف آب در تابستان امسال اقدام نکنند، در برخي مناطق استان با مشکل جدي توزيع آب مواجه خواهيم بود.

مهندس غلامرضا رضايي فر با بيان اين مطلب اظهار داشت: آبفاي شهري استان البرز هم اکنون با زيرپوشش داشتن 19 شهر و با جمعيتي در حدود 2 ميليون و 500 هزار نفر داراي 336 حلقه چاه آب و دو واحد تصفيه خانه آب است که حداکثر آبدهي اين تاسيسات 832 هزار مترمکعب در روز است.

وي با اشاره به اينکه در سالهاي گذشته از حداکثر ظرفيت آبدهي منابع توليد براي مصارف شهروندان استفاده شده و همين موضوع موجب لطمه جبران ناپذير به سفره هاي آب زيرزميني دشت هاي کرج و ساوجبلاغ شده است گفت: تمهيدات آبفا در خصوص مديريت توليد و مصرف به گونه اي است که به سمت جلوگيري از هدر روي آب از شبکه ها و انشعابهاي فرسوده و شناسايي و قطع انشعابهاي غيرمجاز گام برمي داريم.

وي افزود: آبفا در سال 94 برنامه ريزي کرده است تا 15 حلقه چاه جديد حفر کند و 5200 فقره انشعاب و 20 هزار کنتور فرسوده را بازسازي نمايد. همچنين قرار است 45 کيلومتر شبکه هاي فرسوده اصلاح شود و با انجام عمليات ارتقا تصفيه خانه آب شماره 2 کرج، ظرفيت تامين آب از منابع سطحي و سد طالقان 200 ليتر ديگر افزايش يابد.

مهندس رضايي فرخاطر نشان ساخت: سد طالقان و سد کرج به برکت بارندگي هاي بهاره به ترتيب 57 و 89 درصد از ظرفيتشان پر شده است. اما در صورتيکه شهروندان در مصرف آب صرفه جويي لازم را انجام ندهند، اين ميزان فقط براي مصرف 2 ماه کافي است.

منبع : وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان البرز