سقوط دانش آموزان در چاه های فاضلاب
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

سقوط دانش آموزان در چاه های فاضلاب

1) پایگاه خبری کبنانیوز نوشت: یک دانش آموز اول ابتدایی روستای تمنک از توابع شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد به چاه فاضلاب سقوط کرد و جان خود را از دست داد. [دانش آموزی که در چاه فاضلاب جان داد]

امیررضا خسروانی تبار که هفت سال سن داشت و در یک مدرسه استیجاری خشتی درس می خواند، عصر دوشنبه بعد از اتمام کلاس درس و زمانی که هوا رو به تاریکی می رفت قصد حرکت به سمت خانه را می کند، در مسیر مدرسه و خانه در چاه فاضلاب سر باز افتاد و فوت می کند.

گفته می شود، امیررضا بعد از افتادن در داخل چاه فاضلاب تلاش هایش برای نجات خود بی نتیجه ماند، او با فریادهای بلند و دست های کوچکش نتوانست خود را نجات بدهد.

والدین امیررضا که از دیر آمدن امیررضا نگران بودند، به جستجو پرداختند تا اینکه در ساعت 11 شب جسم بی جان او را در چاه فاضلاب می بینند.

شواهد پزشکی مبتنی بر آن است که امیررضا هفت ساله به دیوارهای چاه آنچنان چنگ زده است که ناخن هایش زخم برداشت ولی بخت با او یار نبود و در نهایت دارفانی را وداع گفت.

لازم به توضیح است، قاعدتاً رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در بحث مسائل شهری و روستایی و پوشاندن چاه های فاضلاب اینچنین اتفاقات ناگوار را کاهش می دهد.

روستای تمنک از توابع شهرستان دنا بخش پاتاوه در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است.

2) سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط جوانی به عمق چاه فاضلاب خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دراین‌باره گفت: در ساعت 9:59 صبح امروز یک مورد حادثه سقوط در چاه به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ایستگاه شماره هشت را به محل حادثه واقع در در خیابان حبیب‌اللهی اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشنانان در محل گفت: پس از حضور آتش‌نشانان مشاهده شد جوانی در حال عبور در پارکینگ یک ساختمان چهار طبقه قدیمی بوده که ناگهان دهانه چاهی قدیمی تخریب شده و این جوان به عمق چاه فاضلاب سقوط کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این چاه قدیمی به وسعت 4 متر و عمق 4 متر تخریب شده بود، گفت: جوان 22 ساله در عمق چاه به دلیل استنشاق گازهای سمی مسموم شده بود.

به گفته ملکی آتش‌نشانان با استفاده ار تجهبزات مخصوص این فرد را از داخل چاه خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند و سپس در ساعت 10:33 به عملیات خود خاتمه دادند.

منبع : وبسایت خبرگزاری ایسنا