تندیس آب در بدرقه تیم ملی والیبال
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

تندیس آب در بدرقه تیم ملی والیبال

با مشارکت آبفای استان تهران و بانک سامان، تندیس آب در آیین بدرقه تیم ملی والیبال و با حضور وزیران نیرو و ورزش رونمایی شد.

در  این آیین که قبل از سفر تیم ملی والیبال به فنلاند در تالار همایش مجموعه ورزشی انقلاب برگزار ‌شد اعضای تیم ملی والیبال و کادر فنی حضور داشتند و سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال به عنوان نخستین سفیر آب کشور معرفی شد.

حمید چیت‌چیان با بیان اینکه این تندیس قرار است در مسابقات بین‌المللی تیم ملی والیبال، توسط کاپیتان تیم کشورمان به تیم‌های حریف اهدا شود گفت:برای مدیریت درست آب در کشور نیازمند فرهنگ صحیح مصرف هستیم و طبعا گروه‌های مرجع جامعه مثل دانشمندان، استادان دانشگاه‌ها، ورزشکاران و هنرمندان که در قلب مردم جای دارند می‌توانند در ایجاد این فرهنگ صحیح تاثیرگذار باشند.

چیت‌چیان افزود: از تیم ملی والیبال درخواست کردیم به عنوان سفیران آب کشور، پیام ما را با شعار «آب هست ولی کم است» به مردم دنیا و پیام آنها را برای مردم کشور ما به ارمغان بیاورند.

او با اشاره به افزایش متوسط حرارت کره زمین و تاثیر آن بر تبخیر بارندگی‌ها و آب‌های سطحی افزود: میزان مصرف آب با توجه به افزایش جمعیت نیز بالا رفته است اما جبران کمبود منابع آب چاره دارد؛ مهم‌ترین نکته این است که رفتار تک تک شهروندان در مصرف و حفظ آب تاثیرگذار است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ١٤٠ سد بزرگ در کشور وجود دارد و ١١٩ سد نیز در دست ساخت است، به اجرای ١٢٠ طرح آب‌رسانی اشاره کرد و گفت: انتقال آب شرب تا ٢٠٠ کیلومتر هم انجام می شود.

هم‌چنین وزیر ورزش و جوانان در آیین رونمایی از تندیس آب گفت: در اقتصاد جهان امروز از چهره‌های مشهور برای فروش کالا و خدمات استفاده می‌کنند. خیلی خوب است با استفاده از این فضا به سمتی برویم تا در حوزه فرهنگی هم برای توسعه امور از چهره‌های مشهور و محبوب استفاده کنیم.

 محمود گودرزی افزود: خوشبختانه ورزشکاران و چهره‌های محبوب والیبال در بین مردم ایران و جهان شناخته شده‌اند. ورزشکار بافکر و منش پهلوانی برای مردم الگو است و رفتارشان تقلید می‌شود. طبیعتا اگر آن‌ها رفتارهای شایسته‌ای انجام دهند، بخشی از جامعه نیز آن رفتارها را تکرار می‌کند.

سیداحمد طاهری بهبهانی، مدیرعامل بانک سامان گفت: بر اساس مطالعات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال گذشته کمپین «آب هست ولی کم است» را با رویکرد ارتقای آگاهی عمومی نسبت به کمبود آب در کشور آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به گزارش‌های بین‌المللی در خصوص بحران شدید آب در ایران گفت: مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که آب یک ثروت است و باید در حفظ آن کوشا باشیم. همچنین رئیس جمهور نیز به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب برای عبور از وضعیت بحرانی تاکید کرده است که البته لازمه دست‌یابی به آن فرهنگ‌سازی است.

 تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور در لیگ جهانی ٢٠١٥ آماده می‌کند، سفر ٣٠ روزه‌اش  را برای حضور در اردوهای تدارکاتی فنلاند و جمهوری چک و همچنین رقابت با تیم‌های آمریکا، لهستان و روسیه در لیگ جهانی آغاز کرده است.

 

منبع:شرکت آب و فاضلاب تهران