رشد افسار گسیخته مصرف آب و برق
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۴

رشد افسار گسیخته مصرف آب و برق

وزیر نیرو گفت: با رشد افسارگسیخته مصرف آب و برق مواجه هستیم که باید برای سال در این زمینه آینده تدابیر ویژه‌ای بیندیشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حمید چیت چیان در جلسه شورای انسجام‌ بخشی صنعت آب و برق استان قم با تشکر از تلاشگران آب و برق این استان اظهار داشت: استان قم به سرعت در حال توسعه است و به همین نسبت نیاز آب و برق مشترکین نیز توسعه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: طبعاً شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو باید پاسخگوی این توسعه تقاضاها باشند که خوشبختانه برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران کریمه اهل‌بیت(س) تلاش‌های زیادی شده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه سرمایه گذاری‌هایی سنگین و قابل توجهی در بخش آب و برق برای استان قم شده است اظهار داشت: یکی از این سرمایه گذاری‌های انتقال آب به قم با هزینه‌ای بالغ بر 1600 میلیارد تومان بوده که فوق‌العاده مهم و بزرگ است.

وی سال آینده را برای صنعت آب و برق سال ویژه‌ای اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه از نظر منابع دچار خشکسالی مستمر هستیم و در تأمین آب محدودیت‌هایی داشته و داریم با روند فعلی این محدودیت‌ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.

چیت چیان با اشاره به افزایش محدودیت‌های طبیعی و مالی در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه بدون توجه به این محدودیت‌ها با رشد افسار گسیخته مصرف آب و برق مواجه هستیم که در این راستا باید برای سال آینده تدابیر بیشتری بیندیشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط هر منطقه و شهر باید راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف و ارتقا اثربخشی فعالیت‌ها تدوین شود و به اجرا درآید.

وزیر نیرو بر ضرورت تلاش برای کاهش هدر رفت تاکید کرد و گفت: تلاش برای کاهش تلفات یک راهبرد بسیار حیاتی برای صنعت آب و برق است که باید به این سمت حرکت کنیم.

وی بر ضرورت افزایش بهره‌وری در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به توان فنی و مدیریتی بالای مجموعه‌های متعلق به وزارت نیرو می‌توان برای این مسئله نیز راه‌حل مناسبی پیدا کرد.

منبع : شرکت آب و فاضلاب قم