جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۲۱:۴۷

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
حل مشکل فاضلاب پروژه های مسکن مهر قم نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار است
یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

حل مشکل فاضلاب پروژه های مسکن مهر قم نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار است

قم- ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب قم، گفت: حل مشکل فاضلاب پروژه های مسکن مهر این استان نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار است.  'عبدالحمید توکلی' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: در حال حاضر به علت کمی اعتبار امکان عملیاتی کردن پروژه احداث شبکه فاضلاب برای پروژه های مسکن ...

قم- ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب قم، گفت: حل مشکل فاضلاب پروژه های مسکن مهر این استان نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار است.

 'عبدالحمید توکلی' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: در حال حاضر به علت کمی اعتبار امکان عملیاتی کردن پروژه احداث شبکه فاضلاب برای پروژه های مسکن مهر قم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه 80 درصد این پروژه ها فاقد شبکه فاضلاب است،افزود: مشکل 20 درصد این پروژه از طریق ایجاد شبکه های قدیمی یا چاه های جذبی بر طرف شده است.

وی با اشاره به جذب 10 میلیارد ریال برای حل مشکل سیستم فاضلاب پروژه های مسکن مهر قم در سال جاری از طریق استانداری، افزود: طراحی های این پروژه سال ها است، که انجام شده ولی اجرای آن معطل هزینه و اعتبار مانده، و به محض تامین اعتبار عملیات آن آغاز می شود.

مدیل عامل آبفای قم با بیان اینکه پیگیریها از طرف مسوولان استان و همچنین وزارتخانه های نیرو و راه و شهرسازی برای تامین اعتبار این پروژه در حال انجام است، افزود: آهنگ این پروژه نیز مانند بیشتر پروژه ها به علت کمبود درآمدهای دولت و همچنین بحث مشکلات ناشی از نقدینگی کمی آرام شده است.

این مسوول با بیان اینکه استانداری در این رابطه مقصر نیست، چرا که باید طبق ردیف بودجه تعیین شده و مصوبات مجلس شورای اسلامی عمل کند،افزود: زمان دقیق و مشخصی نمی توان برای رفع این مشکل تعیین کرد.

دراستان قم حدود 36 هزار واحد مسکن مهر به مردم واگذار شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی