سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۰۶:۳۵

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
استفاده از وام های صندوق توسعه ملی برای اصلاح شبکه های فرسوده آب
سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

استفاده از وام های صندوق توسعه ملی برای اصلاح شبکه های فرسوده آب

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی لاریجانی پس از بازدید از واحدهای مختلف شرکت آب و فاضلاب استان در نشستی که با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران این شرکت برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: آبفای قم مجموعه‌ای توانمند و با نیروهای خدوم است که ظرفیت کارهای بیشتر را ...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی لاریجانی پس از بازدید از واحدهای مختلف شرکت آب و فاضلاب استان در نشستی که با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران این شرکت برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: آبفای قم مجموعه‌ای توانمند و با نیروهای خدوم است که ظرفیت کارهای بیشتر را نیز دارد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تکمیل انتقال آب از سر شاخه‌ها به قم اظهار داشت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته سدکوچری هر چه سریع‌تر به پایان برسد و در تابستان امسال مشکل آب نداشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل کمبود آب در کشور جدی است و اظهار داشت: یکی از راه‌های جبران کمبود آب، متنوع کردن کاربردهای آب، استفاده بهینه از آب و افزایش بهره وری از این مایع حیاتی است که بسیار ضروری است که امیدواریم این کار که در قم شروع شده در تمام کشور سامان پیدا کند.

وی بر لزوم رسیدگی به فرسودگی شبکه‌های آب در تمام شهرهای کشور تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه  لازمه این کار پشتیبانی مالی است باید ترتیبی اتخاذ کرد تا بتوان از وام‌های بانکی صندوق توسعه برای وزارت نیرو تسهیلات دریافت کرد.

لاریجانی تاکید کرد: باید برای جلوگیری از پرت آب منبعی را از صندوق توسعه در نظر گرفت همانطور که برای مهار آب‌های مرزی این کار انجام شد.

وی استفاده از توان بخش خصوصی را از دیگر راه‌های اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب ذکر کرد و اظهار داشت: تأمین اوراق مشارکت از دیگر راه‌هایی است که می‌توان در خصوص تأمین منابع مالی بر روی آن بررسی‌های لازم را انجام داد.

نماینده مردم قم در خانه ملت بر ضرورت پرداخت بدهی‌های بخش آب توسط دستگاه‌های دولتی تاکید کرد و از استانداری خواست تا در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه شهرداری نباید آب را بدون ضابطه مصرف کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با مشکل کمبود آب مواجه هستیم و در این زمینه باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

لاریجانی در ادامه سخنان خود بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای شبکه‌های فاضلاب قم تاکید کرد و یادآور شد: در حال حاضر نقدینگی زیادی در کشور داریم که هر چه این نقدینگی را به سمت این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها سوق دهیم به نفع کلان کشور است.

وی با اشاره به وجود حدود 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور خاطرنشان کرد: اگر این میزان نقدینگی به سمت تولید و سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب برود کمتر به سمت کارهای دلالی و سکه و ارز خواهد رفت.

منبع : آب و فاضلاب قم