گله مدیرعامل آبفای قم به لاریجانی از دست مشترکان بد حساب
سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

گله مدیرعامل آبفای قم به لاریجانی از دست مشترکان بد حساب

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس عبدالحمید توکلی بینا در نشستی که در حاشیه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی در شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: تأکیدات دکتر لاریجانی به مسئولان موتور محرکه استان را برای مدیریت سال‌های 88 تا 91 بحران خشکسالی بسیار خوب به حرکت درآورد.

وی با تشکر از حمایت‌های دکتر لاریجانی از بخش آب، به برخی از موفقیت‌های شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و یادآور شد: آبفای قم در ارزیابی‌های سال 92 رتبه سوم در سطح کشور کسب کرد و در سال گذشته نیز در بخش کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب رتبه نخست کشور را به دست آورد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به پیشرو بودن آبفای قم در سطح کشور در اجرای برخی از طرح‌ها اشاره کرد و طراحی چهار درگاه برای دسترسی مشترکین به خدمات آب و فاضلاب، اجرای شبکه آب شیرین برای نخستین بار در کشور، اجرای طرح تنوع محصول آب و تولید 4 نوع آب متناسب با مصارف مختلف و کنترل هوشمند تأسیسات و شبکه در تمام شهرهای استان را از جمله این طرح‌ها برشمرد.

مهندس توکلی بینا با اشاره به اهمیت کنترل آنلاین و هوشمند تأسیسات و شبکه آب در شهر خاطرنشان کرد: این پروژه از کارهای مهم در صنعت آب و فاضلاب کشور و بسیار تأثیرگذار در مدیریت بحران خشکسالی به شمار می رود که  به ما کمک کرد از جیره‌بندی 10 ساعته آب در بحران کم آبی جلوگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به حجم ذخیره مخازن آب قم گفت: در حال حاضر 235 هزار مترمکعب ظرفیت مخازن در حال بهره‌برداری است و 100 هزار مترمکعب نیز در حال ساخت است که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که جزو شاخص‌های خوب به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به پروژه‌های انجام‌شده برای افزایش ظرفیت تأمین آب قم اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر مشکل ظرفیت نداریم و قم، قنوات، کهک و سلفچگان از آب سرشاخه ها منتفع شدند.

وی در ادامه سخنان خود به برخی از مشکلات شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: زیان انباشته آبفای قم در پایان سال 93 حدود 140 میلیارد تومان است و در حال حاضر نیز 30 میلیون بدهی داریم و حدود 19 میلیارد تومان طلب ما از مشترکین است.

توکلی بینا در پایان سخنان خود بحث نگهداری و تعمیرات تأسیسات آب و فاضلاب را بسیار با اهمیت عنوان کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا تمهیداتی اتخاذ گردد تا ردیف‌های ملی و استانی در این زمینه تخصیص داده شود که بتوان کیفیت خدمات را افزایش داد و ارتقای سطح سلامت و امنیت غذایی جامعه کمک کرد.

منبع : آب و فاضلاب قم