برچسب تبلیغاتی و تخلیه چاه فاضلابی که روی درب منازل جای خود را باز کرد
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴

برچسب تبلیغاتی و تخلیه چاه فاضلابی که روی درب منازل جای خود را باز کرد

به گزارش خانه پاک تخلیه چاه با فنر برقی ۲۴ ساعته -تضمینی،تخلیه چاه فوری،مجلس ترحیم، آموزش ریاضی وتمامی دروس از ابتدایی تا دانشگاه، قالیشویی با دستگاه و آب گرم، لوله‎کشی ساختمان پذیرفته می‎شود از جمله تبلیغاتی هستند که در همه روز در شهر قابل مشاهده است که به صورت اعلامیه، پوستر، بنر، تراکت، برچسب، دیوار نویسی و … بر روی در و دیوار، ایستگاه‎های اتوبوس، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، پست‎های برق و مخابرات، ستون‎های برق و... چسبانیده می شود.

به گزارش خانه پاک در شیوه توزیع دستی اعلامیه‎ها در زنجان، معمولا افراد پس از خواندن آگهی یا حتی قبل از خواندن آن را در سطح پیاده رو یا خیابان رها می‎سازند و باعث آلودگی سطح پیاده‎روها و خیابان‎ها می‎شوند .

نوع دیگری از تبلیغات استفاده از برچسب‎های تبلیغاتی است که به مرور در حال تبدیل شدن به یک معضل اساسی است .

به گزارش خانه پاک امروزه بسیاری از صاحبان حرف و ارائه دهندگان خدمات، ترجیح می‎دهند برگه‎های تبلیغاتی خود را با چسب بر روی دیوارهای شهر بچسبانند و  هر قدر چسب    محکم‎تر و قوی‎تر بهتر!  شاید استفاده از سریش معمولی‎ترین و قدیمی‎ترین و ارزان‎ترین شیوه در چسباندن اعلامیه‎ها باشد، ولی برخی از افراد از چسب چوب (به دلیل چسبندگی بیشتر) یا چسب‎های شیمیایی برای الصاق اعلامیه استفاده می‎کنند که بالطبع کندن این اعلامیه‎ها سخت‎تر خواهد بود. این برچسب‎ها که عمدتا بر روی درب منازل مسکونی نصب می‎شوند موجبات آلودگی بصری می‎شوند به گزارش خانه پاک و به دلیل استفاده از برخی مواد خاص در تهیه این برچسب‎ها، کندن آنها موجب آسیب رساندن به رنگ درب منازل می‎شود. شاید توزیع این برچسب‎ها بین ساکنان مجتمع‎ها یا منازل مسکونی و درخواست از افراد مبنی بر چسباندن این برچسب‎ها در دفترچه تلفن یا حتی روی برخی وسایل (نظیر ماشین لباسشویی، کولر و …) اثرگذاری بیشتری داشته باشد. چرا که در صورت نیاز بلافاصله امکان یافتن تعمیر کار مورد نظر ممکن خواهد شد.

چسابندن آگهی های تبلیغاتی برروی تیرهای چراغ برق ودیوارها ودکه ها در شهر سالیان سال است که معضلی در زیباسازی شهری است به گونه ای که حتی جدولهای وسط خیابان نیز از این معضل در آمان نمانده ومتاسفانه نیز به محلی برای چساندن آگهی وتبلیغات تبدیل می شوند.

از این فراتر تبلیغات و اعلامیه های ترحیم است که در برخی موارد منجر به خراب شدن دیوار مساجد که جزو بیت المال است، می شود.

امید است با فرهنگ سازی صحیح بتوانیم جلو رشد تبلیغات برچسبی روی درب منازل را گرفته و فرهنگ صحیح تبلیغات را جایگزین آن کنیم.

منبع : تی نیوز