سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۰۵:۲۹

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
ابلاغ دوباره یک بخشنامه قدیمی برای تولیدکنندگان شوینده‌ها
چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴

ابلاغ دوباره یک بخشنامه قدیمی برای تولیدکنندگان شوینده‌ها

 به گزارش خانه پاک : آمارهای ارائه شده ازسوی برخی بیمارستان‌های تخصصی کودکان حاکی از افزایش مصرف ناگهانی مایعات اسیدی و قلیایی و لوله بازکن‌ها توسط کودکان است. کارشناسان معتقدند علت اصلی این مساله استفاده از رنگ‌های جذاب برای بسته بندی این نوع محصولات است. اگرچه بخشنامه عدم ...

 به گزارش خانه پاک : آمارهای ارائه شده ازسوی برخی بیمارستان‌های تخصصی کودکان حاکی از افزایش مصرف ناگهانی مایعات اسیدی و قلیایی و لوله بازکن‌ها توسط کودکان است. کارشناسان معتقدند علت اصلی این مساله استفاده از رنگ‌های جذاب برای بسته بندی این نوع محصولات است. اگرچه بخشنامه عدم استفاده از رنگ‌های جذاب و به‌کارگیری قفل کودک در بسته‌بندی‌های اینگونه مواد مربوط به سال 92 بوده، اما معاون آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو می‌گوید که چند ماه قبل باردیگر این بخشنامه را به معاونین غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ کردیم تا شرکت‌های تولیدی، این محصولات را جهت افزایش ایمنی ملزم به استفاده از قفل و درپوش کنند.

 به گزارش خانه پاک  دکترمصطفی اسماعیلی توضیح داد: «گرچه نظارت بر تولید محصولاتی مانند لوله و چاه بازکن در حیطه اختیارات سازمان غذا و دارو نیست، خانه پاک  اما شرکت‌های مذکور را ملزم به عدم استفاده از رنگ‌های جذاب و بکارگیری قفل کودک در بسته‌بندی‌ها کرده‌ایم.»

به گزارش خانه پاک  وی با بیان اینکه نظارت برشوینده‌هایی که تماس مستقیم با بدن ندارند در حیطه اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: «در همین راستا در خصوص محلول‌های لوله بازکن که مشمول اخذ پروانه ساخت از این اداره کل نیستند نیز طی نامه‌ای مراتب به سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است.» وی اضافه کرد: «هفته آینده با تولیدکنندگان و صنایع مرتبط با این محصولات، جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا ضوابط با تاکیدی بیشتر برای آنها یادآوری شود.»

منبع : تی نیوز