استفاده از آب بسته‌بندی در تهران ضرورتی ندارد
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

استفاده از آب بسته‌بندی در تهران ضرورتی ندارد

مدیر دفتر کنترل کیفیت شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: کیفیت آب تهران استانداردهای لازم را دارد و به هیچ عنوان در شهر تهران نیازی به آب بسته‌بندی و یا دستگاه‌های تصفیه آب نیست و به اعتقاد من دستگاه‌های تصفیه آب تاثیری در ارتقای کیفیت آب ندارند.  به گزارش خانه پاک احمد مشیری در باره دستگاه‌های تصفیه خانگی آب گفت: صبح، زمانی که شیر آب را برای نخستین بار باز می‌کنیم به دلیل فرسودگی لوله‌ها رنگ و طعم آب تغییر پیدا می‌کند که برای اصلاح این مسئله می‌توان از راهکارهای ساده‌ای مانند یک جوراب زنانه نیز استفاده کرد و نیازی به هزینه‌های آن‌چنانی نیست.

وی با بیان این‌که فروشندگان دستگاه‌های تصفیه خانگی برای فروش دستگاه‌های خود عنوان می‌کنند که آب تهران دارای رسوب است، اظهار کرد: به اعتقاد من دستگاه‌های تصفیه هیچ تاثیر مستقیمی بر کیفیت آب ندارند.

او با اشاره به این‌که دستگاه‌های تصفیه موجب می‌شوند فرسودگی لوله‌ها هیچ گاه اصلاح نشود، گفت: زمانی که دستگاه‌های تصفیه خانگی فیلتر‌ها را فرسوده می‌کنند آب برای بدن مضر می‌شود.

خانه پاک با بیان این‌که این دستگاه‌ها مشکلاتی را برای سلامت انسان به وجود می‌آورند، اظهار کرد: باید در ابتدای کار فرسودگی لوله‌ها برطرف شود، چرا که از این طریق تنها شهروندان می‌توانند آب تهران را همان گونه که هست استفاده کنند.

منبع:آب و فاضلاب تهران