میانگین افزایش آب‌بها در تهران ١٧ درصد است
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴

میانگین افزایش آب‌بها در تهران ١٧ درصد است

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: قیمت آب در تهران به‌طور میانگین برای مشترکان کم‌مصرف و پرمصرف ١٧ درصد افزایش یافته است.

علیرضا نوذری‌پور با بیان این‌که این میزان افزایش پاسخ‌گوی نیاز‌های صنعت آب نیست، ادامه داد: با توجه به فاصله یک‌سومی بین قیمت فروش و هزینه تمام‌شده باید گفت که این میزان افزایش نمی‌تواند مشکلات صنعت آب را برطرف کند.

وی با اشاره به این ‌نکته که قیمت آب در بخش خانگی برای مشترکان کم‌مصرف زیر ١٠ درصد افزایش یافته است گفت:در حال حاضر ٦٠ درصد مشترکان تهرانی زیر ١٠ درصد مصرف دارند.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با توجه به این‌که قیمت آب برای بخش بزرگی از جمعیت تنها ١٠ درصد افزایش یافته است، می‌توان گفت که این میزان تاثیری در حل بحران آبی کشور ندارد و باید تدابیر اساسی برای آن اخذ شود.

نوذری‌پور با بیان این‌که افزایش قیمت آب باید به قیمت تمام‌شده نزدیک شود، اظهار کرد: این میزان افزایش قیمت نیز از نظر ما یک گام مثبت است و امیدواریم که در گام‌های بعدی دولت به مبلغ منطقی‌تری دست یابیم.

او ضمن اظهار این نکته که باید قیمت آب به‌گونه‌ای باشد که مشکلات این صنعت برطرف شود، گفت: با توجه به بحرانی‌بودن شرایط آب در کشور باید افزایش قیمت به‌صورت منطقی باشد تا بتوان از این بحران عبور کرد.

منبع:شرکت آب و فاضلاب استان تهران