جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۲۰:۵۶

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
کشتن موش فاضلاب
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴

کشتن موش فاضلاب

مـوش فاضلاب این موشها در بخشهای سطحی و پایین ساختمانها فاضلابها انبارهای مواد غذایی و كالا و كارخانجات صنعتی و غیره زندگی می كنند و به زباله ها و زندگی در بین آنها بسیار علاقه مند هستند.اندازه این موش گاهی به نیم متر می رسد و با مهیا شدن شرایط مناسب از نظر غذا ،آب و پناهگاه تاریك در طول سال 8تا9بار

مـوش فاضلاب

این موشها در بخشهای سطحی و پایین ساختمانها فاضلابها انبارهای مواد غذایی و كالا و كارخانجات صنعتی و غیره زندگی می كنند و به زباله ها و زندگی در بین آنها بسیار علاقه مند هستند.اندازه این موش گاهی به نیم متر می رسد و با مهیا شدن شرایط مناسب از نظر غذا ،آب و پناهگاه تاریك در طول سال 8تا9بار آبستن شده و به طور متوسط 7 بچه می زاید. موش فاضلاب لانه خود را در شكاف های جوی آب فاضلابها و درزها و خلل و فرج دیوار در بخشهای پایینی می سازد.موش فاضلاب در فاضلابها كه بشتر از هر نقطه دیگری امكان زندگی فراهم است وجود دارد و لانه خود را در محل شاخه های فرعی فاضلاب كه خشك است بنا می كند این موش علاقه مند به ساخت لانه است و مشاهده شده كه حفراتی را به عمق كمتر از 1.5 متر با چندین راه ورود و خروج ایجاد می كند كه بیشتر در حاشیه خاكی كانالهای عبور آب است.جالب است بدانید كه این موش بسیار مهاجم ، گوشتخوارو شناگر قابلی است.

 

اهمیت پزشکی و مبارزه با جوندگان

کنترل موشها از نظر بهداشتی و اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد . موشها جهت ادامه زندگی و تكثیرنیازمند پناهگاه ، آب و غذا میباشند ( موشهای ماده در صورت مساعد بودن شرایط زیست در عرض 1سال 7-5 بار تولید مثل می نمایند و هربار بین 5 تا 15 نوزاد بدنیا می آورند كه این نوزادان در مدت 3 ماه به بلوغ كامل میرسند و می توانند جفتگیری نموده و بچه بدنیا آورند ) بنابراین جهت كنترل موشها و كاهش زاد و ولد و جلوگیری از انتقال عوامل بیماریزا و خسارات ناشی ازتغذیه آنها با حذف نیاز های اصلی آنها میتوان در این راستا گام برداشت و از راههای مختلف مبارزه بهره گرفت.

الف- اقدامات محیطی

1 - جلوگیری از ورود موشها به داخل اماكن شامل:

- مسدود نمودن سوراخهای كنار دیوار - تعویض شیشه و دربهای شكسته - نصب توری بر روی سوراخها و منافذ فاضلاب - غیرقابل نفوذ نمودن درهای ورودی - قراردادن زباله در كیسه های دربسته - تعمیركردن لوله های آب و جلوگیری از چكه كردن آنها

ب - اقدامات مكانیكی

نصب تله در محل عبور موشها استفاده از تله های زنده گیر با كاربرد مواد غذائی جاذب موشها مانند خیار ، گردو استفاده از تله های كشته گیر با كاربرد مواد غذائی جاذب موشها مانند خیار ، گردو لاشه موشها را باید ضدعفونی نمود و آنها را در كیسه های در بسته قرارداد.

ج- مبارزه شیمیائی

-استفاده از طعمه های مسموم -سمپاشی

اما این موارد هم به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در محیط زندگی و هم هزینه بالای تکرار آن بهترین راه نیست. زیرا ذرات معلق سموم نیز تا روزها در محیط خانه ما معلق هستند و ما استشمام می کنیم که خود سرطان زاست و برای کودکان و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی بسیار مضرتر است.

مبارزه سالم و بي خطر(جهت پیشگیری و ریشه کن شدن) با مواد شیمیایی مخصوص فرانسوی لطفا در صورت نیاز با شماره تلفن:  170  86  84  0912 تماس بگیرید.

 منبع:وبسایت ایران دی اچ