تاثیر جنس خاک در میزان تخلیه چاه
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴

تاثیر جنس خاک در میزان تخلیه چاه

چاه فاضلاب محلی برای جمع آوری و دفع فاضلاب می باشد و در اکثر ساختمان ها از چاه های فاضلاب استفاده شده است. چاه های فاضلاب پس از مدتی پر می شوند و نیاز به تخلیه چاه خواهند داشت. اما به نظر می رسد رابطه ای میان عمق چاه های فاضلاب و دوره های تخلیه چاه وجود دارد که ما می خواهیم آن رابطه را پیدا کنیم.

چاه فاضلاب خانگی

همه می دانیم که چاه فاضلاب محل دفع فاضلاب ساختمان می باشد و برای این کار از لوله های فاضلاب کمک گرفته می شود. لوله های فاضلاب برای جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند و چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب استفاده می شود. شاید دیده باشید که برخی از چاه های فاضلاب پس از گذشت چند ده سال هنوز هم سالم هستند و هیچ نیازی به تخلیه چاه ندارند اما برخی چاه ها پس از چند سال استفاده پر می شوند و باید آنها را تخلیه کرد.

پر شدن فوری چاه و نیاز به تخلیه چاه 

واقعا چه تفاوتی میان این دو چاه وجود دارد که یکی مدت زیادی کار می کند و دیگری به زودی پر می شود. عمق چاه های فاضلاب محدود است و معمولا عمل اکثر چاه های خانه ها در یک اندازه می باشد اما چیزی که مهم است میزان تولید فاضلاب یعنی میزان ورودی فاضلاب به داخل چاه و دیگری جنس زمین که دو عامل اصلی در پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه می باشند.

همانطور که گفته شد عمق چاههای فاضلاب خانگی معمولا بین ده تا پانزده متر می باشد که در همه خانه ها به همین صورت است اما تفاوت خانه ها در تولید فاضلاب می باشد. خانه هایی که تولید فاضلاب زیادی دارند و جمعیت زیادی در آنجا زندگی می کنند باطبع ورودی فاضلاب چاهشان نیز بیشتر بوده و چاه فاضلاب زودتر پر می شود. 

اهمیت جنس خاک در تخلیه چاه

جنس خاک نیز در این موضوع مهم است زیرا بعضی از خاک ها جذب خوبی دارند و برخی دیگر اصلا جاذب نیستند بنابراین اگر جنس خاک خوب باشد و جذب فوق العاده ای داشته باشد چاه با داشتن ورودی زیاد نیز پر نمی شود و تمام آب را جذب می کند اما اگر جنس خاک نامناسب باشد با کمترین ورودی فاضلاب به سرعت پر می شود. 

اگر قصد حفر چاه فاضلاب را دارید ما می توانیم به شما کمک کنیم. مغنی های با تجربه ما با بررسی جنس خاک و تعداد طبقات ساختمان چاه فاضلاب مناسبی را برای شما حفر می کنند و دستمزد خود را طبق تعرفه با شما حساب می کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

اگر مشکلی در ساختمان خود دارید همین حالا با ما تماس بگیرید

شرکت خدمات فنی ایرانیان (خانه پاک) با بکارگیری تکنسین های حرفه ای و سرویس کاران با تجربه در لوله بازکنی و خدمات فنی ساختمان افتخار دارد بیش از ۱۵ سال در کنار شما همشهریان تهرانی بوده است و هم اکنون آماده خدمت رسانی به تمام مناطق ۲۲ گانه تهران می باشد. لوله بازکنی ارزان با دستگاه مخصوص، تخلیه چاه فوری، نصب توالت و اتصالات آن، تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی و ... برخی از خدمات متنوع ما می باشد.

در صورتی که مشکلی در تاسیسات ساختمان شما بوجود آمده با ما در میان بگذارید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان مشکل شما را نیز حل کنیم.

خدمات ۲۴ ساعته: ۰۹۱۲۸۴۸۶۱۷۰