سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۰۷:۰۱

لوله بازکنی - تخلیه چاه

مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته
آشنای با کول گذاری
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

آشنای با کول گذاری

کول گذاری یکی از عملیات هایی است که در حفر چاه انجام می شود. استفاده از کول برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه صورت می گیرد. برای ترمیم چاه های قدیمی و یا چاه های کهنه می توان از کول چاه استفاده کرد. کول به لوله‌های سیمانی بزرگ گفته می شود که آن ها را روی هم قرار می دهند و استوانه ای بزرگ به قطر چ

کول گذاری یکی از عملیات هایی است که در حفر چاه انجام می شود. استفاده از کول برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه صورت می گیرد. برای ترمیم چاه های قدیمی و یا چاه های کهنه می توان از کول چاه استفاده کرد. کول به لوله‌های سیمانی بزرگ گفته می شود که آن ها را روی هم قرار می دهند و استوانه ای بزرگ به قطر چاه ایجاد می کند و از ریزش چاه جلوگیری به عمل می آورد.
 

انواع کول

امروزه انواع مختلفی از کول در بازار وجود دارد. معمولا جنس کول از بتن بوده به دو صورت گرد (بنام میله)  و بیضی (بنام انباری) مورد مصرف قرار می‌گیرد. هر کدام از انواع کول با توجه به نوع چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.شرکت ایرانیان با افراد متخصص برای کول گذاری چاه شما آماده است کافیست با شرکت مهندسی خدماتی ایرانیان تماس بگیرید تا در کمترین زمان برای چاه شما کول قراردهد.

 

تعریف کول

به لوله‌های سیمانی بزرگ که در اطراف چاه قرار می‌دهند کول گفته می‌شود. هدف از کول و کول گذاری در هنگام حفاری چاه های آب و فاضلاب جلوگیری از ریزش خاک به درون چاه می‌باشد. استفاده از کول درون چاه‌ها بسیار مناسب است. استفاده از کول باعث جلوگیری از ریزش چاه و خاک می‌کند.شرکت خدمات فنی ایرانیان با افراد با تجربه و متخصص در زمینه کول گذاری چاه در هر زمان از شبانه روز آماده خدمات رسانی به شما همشهریان تهرانی هستند.

زمان ساخت اولین کول توسط انسان به درستی مشخص نیست. کول در طول هزاران سال به انواع و اشکال مختلف و جنسهای متفاوت وجود داشته است و در تاریخ همیشه تلویحا به آن اشاره شده است.شرکت ایرانیان با دارا بودن ابزاروافراد متخصص وانواع کول آماده خدمات رسانی به شماست.

 

کول میله یا گرد 

کول گرد به قطرهای ۶۰-۷۰-۸۰-۹۰-۱۰۰ سانتی متر تولید میگردد که ارتفاع آن ۲۵ سانتی متر و قطر هر طرف بتنی آن ۵ سانتی متر است که هر ۴ قالب برابر یک متر میباشد که بنا به قطر میله چاه حفر شده توسط مقنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تقویت کول از تسمه‌های فنری عدل بندی استفاده می‌گردد. که در صورت ترک بر داشتن و آسیب دیدن کول در هنگام جابجایی و تخلیه با خاصیت فنری که تسمه دارد حالت هندسی کول تا زمان کارگزاری حفظ شود.شرکت ایرانیان با افراد متخصص ودارا بودن هر انازه از کول آماده خدمات رسانی به شماست.

شرکت مهندسی خدماتی ایرانیان با کسب تجربه بسیار در زمینه کول گذاری آماده است که نیاز ها وخواسته های شما مشتریان را به عمل بیاورد.شرکت مهندسی خدماتی ایرانیان خدمات دیگر نیز دارد که شما می توانید تنها با یک تماس از آن خدمات استفاده کنید.